Twitteroloģija

by stefanijavidzus

Ik pēc laika saņemu jautājumus. Kam tev to? Ko tu ar to panāc? Tas kaut ko dod?
Jā, runa ir par veco labo draugu čivilendu jeb Twitteri. Beidzot sāku domāt, ko ar to gūstu sev. Ko šīs, nedaudz pāri simtam, rakstzīmes man dod.
Nonācu pie vairākiem secinājumiem:
Twitter ir kā labs un tiešs ziņu portāls. Nevienam nepatīk daudz iedziļināties garos un nogurdinošos tekstos par jaunāko. Lūk, 140 rakstzīmes, kas piespiež izteikties tieši un skaidri. Bez liekuļošanas. Politika? Kritika? Dusmas? Uz priekšu, viss ko var zaudēt ir sekotāji, bet tā ir salīdzinoši zema cena par viedokli.
Arī jaunumus var uzzināt ātrāk nekā citi, kā piemērs, nesenā Tele2 ķibele ar zonu, visi to rakstīja un nebija šaubu – Twitter pārspēj jebkuru mediju ātrumu.

Vēl kas, twitter sniedz iespēju sludināt savas domas, viedokli, idejas. Ne reizi vien cilvēki lūdz palīdzību. Piemēram, anketu pildīšanā, biļešu pārdošanā. Drīz arī man būs nepieciešama anketēšana ZPD darbam un miniet, kas man palīdzēs? – Twitter, protams!

Šoferi līdz festivālam? Kompāniju ballītei? Kādu filmu skatīties šovakar? – Uz to visu tieši twitterdraugi sniegs ātru atbildi pateicoties mūsdienu tehnoloģijām un ātrajam atbildes veidam “@”. Nezaudēts laiks un ātra palīdzība. Pats labākais, neviens nepārmetīs, ja atbilde būs bez “čau”, “labdien” utt. Īsi un kodolīgi, tas ir twitter!

Arī kā motivētājs twitteris ir spēcīgs ierocis. Savādā ziņā, kaut ko, ko vēlamies sasniegt, ierakstot twitterī, jūtamies savā ziņā atbildīgi par to, ko sakām. Morālā sajūta, ka kāds tevi un tavu progresu, panākumus vēro, stimulē saņemties un darīt.

Lūk mans šībrīža viedoklis par Twitterspēku un to, ko tas sniedz. Un nevajag nosodīt, jebkurš var atzīt, la savu labumu šis portāls sniedz. Kaut nedaudz atvieglo saziņu.

Paldies par uzmanību, twit twit!

Advertisements