Astero-velo

by stefanijavidzus

Redziet, kā dzīvē notiek. Sola, sola mums zemestrīces, meteorus un visu ko citu, bet mēs, stiprie latvieši iedzinuši savas saknes zemē un ar jautru prātu dzīvojam tālāk. Tas gan nav tas ar ko gribēju sākt, bet jaunums ir tāds: ”Kas Jauns” paziņojuši par 400m diametrā lielu asteroīdu, kas tuvojoties Zemei un Novembris var būt tam vilinošs mēnesis, tā teikt, mums var gadīties dzīvot (cerams) ar vienu krāterīti vairāk. Bet ko tur daudz, ar asprātību esam izcēlušies un vēl nav noplakušas runas par Tele 2 akciju. haha. Turam īkšķus par asteroīda mērķa maiņu.

Un tagad es sāku savu sakāmo.

Esmu pasākusi ceļot pa Rīgu ar velo. Un ziniet, tagad tikai ievēroju sarežģīto velo-braucēju dzīvi. Protams, paldies par nedaudzajiem veloceliņiem, bet kā būtu ar ‘vairāk’? Tādas sugas, kas baidās riskēt ar savu dzīvību braucot pa braucamo joslu, izvēlas gājēju ietvi, bet mūsu latviešu temperaments noteicis: “Nemaini savu ceļu lai ko tas prasa” aka. – “Iespītējies un nelaid garām”. Kamēr citas valstis šo problēmu itin viegli atrisina, tamēr mums, bezkaunīgākie gadījumi klejo pa veloceliņiem kaut arī ietve ir brīva. Nu mīļie, tā nav labi, ja vien negribat ar riepu pa muguru.

Tas tā, no “dzīvībai drošāk” puses skatoties. Nu vajag tos veloceliņus izbārstīt pa visu RĪgu. Vajag. Riteņbraucēji nepazudīs.

Es tagad atvados un nodošos mācībām.

Atā un esiet uzmanīgi.

Advertisements